Dobrej jakości piece Kołobrzeg nagrzeją dom również drewnem.

Wydawać by się mogło, że drzewem w piecu się nie napali. Nic bardziej mylnego. Zresztą, nikt by takiego twierdzenia nie wysunął bo drzewo kojarzy się z ogniem niemalże od zawsze. Przecież nawet nasi przodkowie rozpalali ogień właśnie przy pomocy drzewa. Dlaczego więc dzisiaj to paliwo nie jest tak popularne w kontekście ogrzewania domów? Dlatego, że najzwyczajniej w świecie napalenie w piecu i ogrzanie domu samym drzewem kosztowałoby nie tylko krocie, ale również mnóstwo pracy. Byłoby więc kompletnie nieopłacalne.

Drzewo pali się doskonale. I bardzo szybko. Instalując piece Kołobrzeg z przeznaczeniem na centralne ogrzewanie domu czy mieszkania mamy świadomość tego, że nie nagrzejemy domu paląc w piecu samym drzewem. Drzewo jest wykorzystywane na rozpałkę i do tego nadaje się znakomicie. Nadaje się również w momencie, w którym chcemy jedynie podgrzać wodę użytkową, to znaczy mamy w planach wykąpać się i nie chcemy do podgrzania wody używać grzałki.

Drzewo, jako paliwo stałe do pieców Kołobrzeg, jest używane tylko na początku procesu ogrzewania domu. Zaczynamy palenie w piecu, więc zanim wrzucimy węgiel lub miał musimy uzyskać odpowiedniej wielkości ogień. W tym celu właśnie zaczynamy palenie od drzewa, które doskonale się spala i wytwarza duże płomienie w kilkanaście minut.

Dla każdego, kto posiada piece Kołobrzeg centralnego ogrzewania najtrudniejszy jest zawsze początek, czyli rozpalenie w piecu. Na szczęście w tym właśnie miejscu pojawia się drzewo i papier od którego każde rozpalanie w piecu się zaczyna. Potem możemy czasem dorzucić drzewa jedynie w celu podniesienia wielkości płomienia.